WOR WEKELIJKS met Jan & Eugenie #42

Nieuwe bedrijfscommissie

Met ingang van dit jaar is door de SER een nieuwe bedrijfscommissie ingesteld. Tot voor kort kenden we de bedrijfscommissie Markt I voor commerciële ondernemingen en Markt II voor non-profitorganisaties. Deze zijn per 1 januari jl. opgeheven.

Een bedrijfscommissie is ingesteld op grond van WOR en bemiddelt bij geschillen op het gebied van medezeggenschap. Het gaat meestal om een geschil tussen de ondernemingsraad en de ondernemer of bestuurder. Daarnaast geeft een bedrijfscommissie voorlichting en functioneert ze als vraagbaak. Om te kunnen bemiddelen en adviseren, bleek weinig tot geen sectorspecifieke kennis nodig. Daarom heeft de SER beide bedrijfscommissies samengevoegd. Bij de nieuwe bedrijfscommissie kan iedere partij uit het bedrijfsleven en de non-profitsector terecht.

Pas je als OR of PvT je reglement aan, dan kun je de verwijzing naar Markt I of Markt II dus vervangen door een verwijzing naar de bedrijfscommissie.

Deze wijziging betreft niet de Bedrijfscommissie voor de Overheid. Deze blijft bestaan.

Heb je vragen?

Mail jan@vandersteenhoven.nl of agoston@vandersteenhoven.nl
of bel 06 43 36 80 73 (Jan van der Steenhoven ) of 06 43 36 80 50 (Eugenie Ágoston).

#VDSadvocaten #arbeidsrecht #ondernemingsrecht #medezeggenschap
#OR #ondernemingsraad #JanenEugenieWetenHet