Instemmingsrecht toezeggen is niet vrijblijvend!
Waternet in Amsterdam wil een nieuwe wachtdienstregeling invoeren, mede omdat die het resultaat is van CAO-onderhandelingen. De OR verzet zich omdat de nieuwe regeling uitgaat van uitbetaling op realisatiebasis, wat onder meer nadelig zou zijn voor hypotheekaanvragen van werknemers.
Waternet vindt dat er geen instemmingsrecht is, maar schrijft de OR: “Vanwege de juridische procedure waarbij de OR Waternet in rechte betrekt om het instemmingsrecht af te dwingen met betrekking tot de invoering van de maandelijkse betaling van de wachtdienstvergoeding op realisatiebasis, wordt het onderhavige voorstel ter instemming voorgelegd aan de OR. Conform artikel 27 van de WOR.”
De OR onthoudt instemming, Waternet wil de uitvoering niet opschorten en dus doet de OR het verzoek aan de kantonrechter om voor recht te verklaren dat hij (bovenwettelijk) instemmingsrecht heeft. Waternet verzoekt voorwaardelijk bij tegenverzoek de kantonrechter vervangende instemming te geven.
Mede omdat Waternet in de hiervoor aangehaalde passage geen enkel voorbehoud gemaakt had oordeelt de kantonrechter dat de OR ervan mocht uitgaan dat hem een (bovenwettelijk) instemmingsrecht gegeven was. Die instemming had de OR ook niet op onredelijke gronden onthouden, aldus de kantonrechter. Voor de werknemers van Waternet blijft de regeling dus vooralsnog ongewijzigd!
Heb je vragen?
Mail jan@vandersteenhoven.nl of agoston@vandersteenhoven.nl
of bel 06 43 36 80 73 (Jan van der Steenhoven ) of 06 43 36 80 50 (Eugenie Ágoston).
#VDSadvocaten #arbeidsrecht #ondernemingsrecht #medezeggenschap
#OR #ondernemingsraad #JanenEugenieWetenHet
